Russian Language

Did you decide to start letting Russian? That’s an amazing choice.
I am a native Russian speaker with a lot of energy to teach you how to speak correctly in Russian. Whether you want to speak with your girlfriend or your business partner or just want to travel around Russian-speaking countries I can help you. I teach six languages and I nailed the way how students receive information. I have several methods to offer you so you can start speaking faster. My students learn languages within a month or two. You will be using the language without fear. I have energy, experience, time, pedagogical skills, and a huge desire to make you speak the language like a native!
Get ready! We will learn grammar rules and new words! We will practice the words in the speech, practice pronunciation, express our own emotions, and dive into personal experiences! Let's Speak!

Курсы от А до Я

Очень выгодное предложение! Набор видео уроков + книги и аудиокниги + приятные бонусы в подарок!

COURSE 1

"BASIC"

COURSE 2

"MEDIUM"

COURSE 3

"SUPERIOR"

ALL COURSES

"ALL INCLUDED"
Смотреть все пакеты

Карточки

Карточки для изучения языков это набор слов на определенную тему. Данный товар включает в себя 100 фразовых глаголов. Мы с вами учим не просто новые слова, мы отведаем саму изюминку английского языка: то, что не проходят в школе, то чем носитель языка отличается от иностранца! Фразовые глаголы нужно знать!
Смотреть все карточки

Skype-уроки

Самый эффективный способ овладеть языком - это заниматься с преподавателем лично. Я покажу самый быстрый путь к результату и не дам свернуть с дорожки. Я буду твоим другом и партнером по беседе. Я научу тебя реагировать на язык. Я лично подберу тебе программу, которая подойдет под твой тип личности и не позволю тебе запоминать ошибки.
ПРОБНЫЙ УРОК
  • Оплати пробный урок на сайте
  • Напиши мне на +13239107690
  • Договариваемся о времени проведения урока